Bateria słoneczna w lampie ogrodowej

Bateria słoneczna w lampie ogrodowej

Za oknami słońce i wysokie temperatury a to oznacza, że w końcu mamy wiosnę. Wraz z tym pięknym czasem, w którym przyroda kwitnie na nowo, warto zadbać o swoje ogrody. Marzec i kwiecień to miesiące, w których najlepiej zabrać się za sadzenie i sianie w ogrodach. Ja w tym roku również zabrałam się za wiosenne porządki na świeżym powietrzu.

Lampy, które oświetlą nasz ogród

lampy solarnePo długim okresie zimna i szarości w końcu doczekaliśmy się wiosny. Za oknami mamy coraz więcej słońca i możemy cieszyć się wysokimi temperaturami. Najbliższe kilka tygodni to najlepszy czas na przygotowanie naszych ogrodów do sezonu letniego. To w tym okresie najlepiej przyjmą się zadaszone lub zasiane rośliny. Ja również postanowiłam przeprowadzić w ogrodzie wiosenne porządki. W ubiegłym roku przeprowadzilismy się z mężem do tego miejsca, wiele rzeczy nie było więc jeszcze skończonych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednym z najważniejszych zadań było oświetlenie ogrodu.  Tym celu kupiłam przede wszystkim lampy solarne, które w delikatny sposób wyznaczają ścieżki w ogrodzie i podświetlają rabaty kwiatowe. Lampy solarne są bardzo proste w montażu. Po prostu w solidny sposób wbija się je w ziemię i w ciągu dnia świecące słońce ładuje ich solarne baterie. Kiedy tylko się ściemniać lampy solarne zaczynają świecić mniej lub bardziej intensywnym blaskiem. Ja postawiłam przede wszystkim na drobne lampki, rozsiane w uporządkowany sposób po trawniku. 

Wiosna, która nastała za oknami, sprzyja przeprowadzaniu porządków w ogrodach. Ja również w tym roku postanowiłam trochę pozmieniac w ogrodzie, który zresztą mam od dość niedawna. Najważniejsze było dla mnie to, żeby całość w odpowiedni sposób oświetlić. Zawsze bardzo podobały mi się lampy solarne i postanowiłam zastosować je we własnym ogrodzie. 

Close Menu