Blaty kuchenne corian – zalety

Blaty kuchenne corian – zalety

Wyposażenie kuchni nie jest łatwą sprawą. Szczególnie jeśli zależy nam na dużej funkcjonalności całego pomieszczenia, a przy tym na dobrym wyglądzie i jakości, która przetrwa latami. Wszystko to sprawia, że czasami warto zdecydować się na już sprawdzone rozwiązania i produkty.

Jakie są zalety blatów corian?

blaty corianPopularnością wśród kuchennych trendów od lat cieszy się blaty kuchenne wykonane z corianu. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji blatów – kompozyt ten został wynaleziony i opatentowany już w latach 60 ubiegłego wieku i szybko został niezmiernie spopularyzowany. Corian to bardzo trwały materiał, który powstaje poprzez połączenie żywicy akrylowej oraz wielu naturalnych, specjalnie wyselekcjonowanych minerałów. Do głównych zalet, jakie posiadają blaty corian to przede wszystkim duża odporność na zarysowania oraz działanie środków chemicznych, które są powszechnie używane na przykład do mycia i utrzymania czystości w kuchni. Blaty corian pozwalają na znaczne ograniczenie rozwoju bakterii oraz grzybów – są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, także ze względu na gładką powierzchnię, którą łatwo się ściera i myje. Do zalet blatów corian można zaliczyć także szeroki wybór kolorystyczny oraz łatwość w łączeniu poszczególnych elementów – na przykład zabudowań sprzętu AGD, między innymi zlewozmywaka. Producent gwarantuje także długoletnią gwarancję na swoje produkty, więc w przypadku jakichkolwiek wad technicznych produkt można śmiało reklamować.

Blaty corian są bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w kuchni przez wiele osób urządzających czy remontujących dom. Sprawdzają się zarówno jeśli chodzi o blaty na szafkach, jak i wolnostojące i wielofunkcyjne wyspy kuchenne. Z pewnością warto się nimi zainteresować.

Close Menu