Blokady motocykla z alarmem

Blokady motocykla z alarmem

Motocykl nie był pojazdem tanim, zwłaszcza maszyna mocno spersonalizowana i podrasowana do tego stopnia, iż nie przypominała modelu oryginalnego zarówno w osiągach, jak i w wyglądzie. Utrata takiej maszyny była ogromną stratą, czasem jakiekolwiek wartości pieniężne, dlatego z kolegami często obawialiśmy się pozostawiać maszyny na parkingach bez zabezpieczenia.

Elektroniczne blokady na koło napędowe

blokady motocykloweMimo iż nasze maszyny były tak charakterystyczne, iż nie było drugiej takiej samej, a w przypadku kradzieży można było znaleźć je bez trudu, woleliśmy sprzęt zabezpieczyć, niż zmagać się z długim procesem odzyskania skradzionego motocykla. Zabezpieczeń było bardzo dużo, a niemal każdy z nas miał swój ulubiony sposób na zapewnienie bezpieczeństwa własnej maszynie. Moim ulubionym były blokady motocyklowe z alarmem dźwiękowym, które działały podobnie do alarmu samochodowego, sygnalizując próbę otwarcia czy zdjęcia blokady bardzo głośnym sygnałem. Blokady takie były równie masywne co prostsze odmiany, i tak samo dobrze uniemożliwiały poruszenie zabezpieczonego motocykla, blokując zarówno koło napędowe jak i sam łańcuch. Jednak w przeciwieństwie do zwykłych blokad, umożliwiały wykrycie samej próby zdjęcia blokady, a wielokrotnie skutecznie odstraszało to potencjalnych amatorów cudzej własności, zwłaszcza przyłapanych na takowej próbie.

Sam sygnał był o wiele mniej czuły niż ten używany w alarmach samochodowych, więc nie było obawy o przypadkowe włączenie go przez samo poruszenie motocykla w jakikolwiek sposób. Blokada z alarmem nie była o wiele droższa niż standardowe odmiany bez sygnału dźwiękowego, więc była ciekawą alternatywą dla nich, posiadając tą samą wytrzymałość, a jednocześnie zapewniając o wiele większy poziom bezpieczeństwa.

Close Menu