Czy warto pójść na imprezę integracyjną?

Czy warto pójść na imprezę integracyjną?

Gdy przychodzimy do nowej pracy, na początku może być nam naprawdę ciężko się w niej odnaleźć. Zupełnie nowi ludzie, nowe obowiązki i nowy rytm dnia. Jeśli jesteśmy nieśmiałymi osobami, może być to jeszcze cięższe. Wówczas bowiem trudno jest nam nawiązać jakieś nowe kontakty.

Co nam da impreza integracyjna?

imprezy integracyjne bydgoszczTymczasem byśmy byli naprawdę efektywnymi ludźmi w pracy, potrzebna jest nam przede wszystkim swoboda działania. Musimy nie mieć oporów przed zapytaniem się kogoś o pomoc. Musimy także dobrze czuć się w towarzystwie innych i nie odczuwać stresu, który czasem działa na nas naprawdę paraliżująco. Czasem może być to dla nas niezwykle ciężkie. Dlatego też obecnie w firmach stawia się przede wszystkim na integrację. Pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak taka integracja wpływ na każdego z nas. Dzięki temu, że czujemy się dobrze w pracy, jesteśmy bardziej przydatni w firmie. Na takiej imprezie integracyjnej możemy być natomiast sobą. Przede wszystkim nie skupiamy się wówczas na naszych obowiązkach, tylko rozmawiamy na zupełnie neutralne temat. Możemy zatem kogoś poznać z zupełnie innej strony. Nie z tej formalnej, którą pokazuje nam w pracy. Możemy zapytać o życie prywatne, zainteresowania i pasje. Takie rzeczy sprawiają, że się otwieramy. Dlatego też coraz częściej firmy organizują właśnie takie imprezy integracyjne Bydgoszcz jest miastem, w którym każdego roku odbywa się ich naprawdę mnóstwo. Warto pomyśleć o tym czy taka impreza nie pomoże nam, byśmy czuli się lepiej w miejscu pracy.

Obecnie wiele osób decyduje się właśnie na organizowanie w swojej firmie takich imprez, ale także i na uczestniczenie w nich. Może czasem nam się to wydawać małym krokiem, jednak dla naszej psychiki będzie ogromnym. Nauczymy się wówczas przede wszystkim nawiązywać kontakty z innymi.