Działanie pompy wspomagania

Działanie pompy wspomagania

Jeżdżenie samochodem to dla wielu z nas prawdziwa przyjemność – dzięki najnowszym technologiom możemy wygodnie rozsiąść się w fotelu i pozwolić pojazdowi jechać przed siebie. Żyjemy w czasach, w których nowoczesne urządzenia wykonują większą część pracy za nas, nie zawsze jednak tak było – jeszcze parę dekad temu nie istniały samochody ze wspomaganiem…

Pompa wspomagająca do samochodu

pompa wspomagania peugeotDzisiejsze samochody prowadzi się wyjątkowo lekko i przyjemnie, jednak kilkadziesiąt lat temu nie było tak wesoło – kierowca musiał się nieźle wysilić, żeby móc obracać kierownicą. Powinniśmy umieć docenić fakt, że mamy dziś w samochodach wspomaganie. Jak jednak ono działa? Wyjaśnijmy, jak funkcjonuje pompa wspomagania Peugeot, Ford czy Volkswagen. Bez względu na markę samochodu, mechanizm jest identyczny – połączona bezpośrednio z silnikiem, działająca na zasadzie próżniowej pompa, odpowiedzialna jest za doprowadzanie odpowiedniej ilości powietrza do osi kół, dzięki czemu możliwe jest bezwysiłkowe ich obracanie. Kierowca swobodnie kręci kierownicą i samochód skręca – w tym cała filozofia. Jak każdy jednak mechanizm w pojeździe układ wspomagania wymaga przeprowadzania rutynowych kontroli w celu wyeliminowania możliwości uszkodzenia systemu. Jak to się mówi, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego przeglądy powinny odbywać się cyklicznie, jeśli chce się uniknąć przykrej niespodzianki na drodze. To bardzo ważne dla zachowania pełnej sprawności samochodu.

Co bardzo ważne, w razie wystąpienia jakiegoś uszkodzenia wystarczy udać się do najbliższego autoryzowanego salonu, który przeprowadzi natychmiastową naprawę, rzecz jasna, bezpłatnie. Prawidłowe działanie pompy wspomagania układu kierowniczego jest niezbędne do tego, aby każdy pojazd prowadziło się w wyjątkowo komfortowy sposób.

Close Menu