Efektywna izolacja na fundamentach

Efektywna izolacja na fundamentach

Fundamenty pełnią w budynkach bardzo istotną rolę i właśnie z tego powodu musimy przykładać bardzo dużą wagę do ich tworzenia. Oprócz stosowania najlepszej jakości materiałów budowlanych warto również zadbać o skuteczną izolację. Czynność jaką jest montaż izolacji nie może być wykonana w przyszłości gdy budynek zostanie już wybudowany więc miejmy to na uwadze i skupmy się na tej istotnej kwestii.

Nowoczesne sposoby izolowania fundamentów

izolacja fundamentówNawet jeśli wydaje nam się, że wybudowaliśmy dom na naprawdę suchym i solidnym podłożu to jednak w ziemi zawsze znajduje się jakiś procent wody, która chętnie dostanie się do naszego mieszkania jeśli jej na to pozwolimy. W związku z tym tak ważna jest skuteczna izolacja fundamentów. W przeszłości do efektywnego odizolowania fundamentów od ścian było stosowanie papy lub lepiku. Ten drugi był stosowany aż do czasu gdy okazało się, że jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Obecnie często stosuje się papę termozgrzewalną ale sporo firm budowlanych zastępuje ją równie skuteczną folią PCV o grubości około 2 milimetrów. Budując dom a dokładnie tworząc fundamenty nie można zapominać również o izolacji pionowej. Warto otoczyć fundament z każdej strony bowiem dzięki temu zminimalizujemy ryzyko podciągania wody kapilarnej. Do izolacji pionowej bardzo często używa się różnego rodzaju folii. Mogą to być folie z polichlorku winylu ale również świetnie sprawdzają się folie kubełkowe.

Niektóre rodzaje folii używanych do pionowej izolacji fundamentów możemy ze sobą zgrzewać. Dzięki temu jeszcze bardziej zminimalizujemy ryzyko wchłaniania wody przez fundamenty. Jeśli nie chcą Państwo z jakiegoś powodu inwestować w folię to równie dobrze możemy zastosować metodę opartą o różnego rodzaju masy bitumiczne.

Close Menu