Finansowanie przedsięwzięcia przy pomocy dotacji

Finansowanie przedsięwzięcia przy pomocy dotacji

Promocja marki oraz oferty firmy jest jednym z najważniejszych aspektów jeśli chodzi o rozwój i stabilizację. Pozyskiwanie nowych klientów i utrzymanie obecnych może być realizowane na wiele sposobów. Jeśli chodzi o nowych kontrahentów jedną z najlepszych okazji do nawiązania kontaktów biznesowych są wszelkiego rodzaju konferencje branżowe oraz targi tematycznie powiązane z działalnością danej firmy.

Udział w zagranicznych targach branżowych

dotacje na targiCzęsto jednak koszty wystawiennictwa na targach są na tyle duże, że firmy zaczynają poszukiwania zewnętrznych możliwości finansowania przedsięwzięcia. W niektórych przypadkach przedsiębiorstwa mogą uzyskać dotacje na targi, które są udostępniane w ramach realizacji krajowych oraz międzynarodowych programów operacyjnych. Jeśli dane przedsiębiorstwo zamierza ubiegać się o dotację na targi, które odbywają się po za granicami kraju niezbędne będzie przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, która zostanie załączona do wniosku. Dokumentacja ta obejmuje między innymi: wycenę usług tłumaczeniowych, które mogą być niezbędne do przetłumaczenia dokumentów oraz materiałów reklamowych, koszty najmu powierzchni wystawienniczej, cenę zabudowy targowej, koszt zakwaterowania oraz noclegu czy cenę przeprowadzenia analizy rynkowej pod kątem potencjalnych klientów.

To jedynie niektóre, wybrane aspekty, które muszą być rozważone oraz odpowiednio ujęte w dokumentacji towarzyszącej wnioskowi. Jak widać w przypadku decyzji o ekspansji zagranicznej skorzystać można z zewnętrznych metod finansowania takiego przedsięwzięcia. Często dotacja na udział w tego typu wydarzeniach może sięgać nawet kilkudziesięciu procent kosztów całkowitych. Przed podjęciem decyzji o sposobie sfinansowania przedsięwzięcia warto zawsze rozważyć wyżej wspomniany sposób pozyskania środków.

Close Menu