Hydroizolacja na fundamentach

Hydroizolacja na fundamentach

Nie da się ukryć, że fundamenty to najważniejszy element naszego domu. Każdy stara się możliwie jak najbardziej przykładać do stworzenia tego elementu. Niemniej jednak jednym z błędów, który popełniany niezwykle często jest brak odpowiedniej izolacji na fundamentach. Woda może bowiem stanowić realne zagrożenie nie tylko dla samych fundamentów ale również dla całej konstrukcji. 

Sprawdzona izolacja przeciwwodna 

hydroizolacja fundamentówWoda to potężny żywioł, który może zbierać bardzo duże żniwo. Mimo tego ludzkość stale podchodzi do niej bez odpowiedniego respektu. W konsekwencji i tak zawsze wygrywają siły natury. Na dzień dzisiejszy bardzo często słyszy się o wilgoci w mieszkaniach. Gdy jednak sprawdzimy co jest powodem jej powstawania to często okazuje się, że głównym winowajcą jest woda podciągana kapilarnie od strony fundamentów. Jest to więc wyraźny dowód na to, że nasz budynek nie posiada odpowiedniego zabezpieczenia przed wodą. Hydroizolacja fundamentów może być wykonana na wiele sposobów. Pierwszym ze sposobów jaki kiedyś stosowano do hydroizolacji był lepik. Obecnie jednak jest to materiał zastąpiony przez inne ponieważ jak się okazało, lepik jest materiałem szkodliwym. Drugim ze sposobów, o którym koniecznie trzeba wspomnieć jest stosowanie specjalnych folii. W marketach dostępne są folie dość grube, które są dodatkowo wzmacniane by można było chronić fundamenty również przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

Jednym z często popełnianych błędów jest tworzenie jedynie hydroizolacji poziomej. Zapomina się natomiast o tworzeniu również pionowej instalacji przeciwwodnej. Hydroizolacja pionowa może chronić nasze fundamenty również od boków. Nawet jeśli budujemy nasz wymarzony dom na potencjalnie suchej powierzchni to jednak może dochodzić do zawilgocenia. 

Close Menu