Jak poznać Hiszpanię i zdobyć wiedzę językową

Jak poznać Hiszpanię i zdobyć wiedzę językową

Moja córka jest najpiękniejszą i najinteligentniejszą nastolatką, jaką znam. Oczywiście jest to moje zdanie i – tak, wiem – takie jest zdanie większości matek o swoich dzieciach. Czasami nie mogę patrzeć, gdy denerwuje się sama na siebie, nie potrafiąc czegoś zrobić.

Dzięki kursowi językowemu hiszpański stał się łatwiejszy

kursy hiszpańskiego w hiszpaniiNa tamten czas sytuacja wyglądała następująco: moja córka marzyła o maturze z hiszpańskiego, ale miała duże problemy z mówieniem w tym języku. Posiadała bierną znajomość języka, co wcale mnie nie dziwiło. Nie miała gdzie i z kim mówić po hiszpańsku. Kiedyś słyszałam, że jest coś takiego jak kursy hiszpańskiego w hiszpanii i zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest to. Będąc tam na miejscu, po pierwsze pozwiedza, po drugie będzie miała żywy kontakt z językiem, po trzecie pozna inne osoby władające tym językiem. Wydawało mi się to najlepsze wyjście z sytuacji. Musiałam tylko poszukać tych kursów, sprawdzić ich cenę i zobaczyć czy mogę sobie na takie coś pozwolić. W ich skuteczność nie wątpiłam. Na córce też nie miałam zamiaru oszczędzać. Jeśli taką przyszłość sobie wymarzyła to był to najlepszy czas na nie tylko czytanie i pisanie, ale mówienie i słuchanie. Z języka trzeba korzystać, a nie znać tylko formułki, które utrudniają posługiwanie się językiem obcym. Bariera jaką tworzy zbyt duża wiedza metajęzykowa powoduje, że zamiast mówić np. po hiszpańsku, zastanawiamy się jak powiedzieć by było dobrze, co w rezultacie powoduje jeszcze większy stres, opór, a najczęściej już po prostu rezygnację z mówienia.

Madryt i Barcelona ponoć są bardzo piękne latem. Tak opowiadała mi córka, o wszystkim. Ba! mówiła do mnie po hiszpańsku, a ja byłam zachwycona, gdy jej słuchałam. Naopowiadała mi o tym kraju tak wiele, że postanowiliśmy w następnym roku wyjechać całą rodziną i zwiedzić Europę południową i zachodnią. To będą wspaniałe wakacje!

Close Menu