Jak za pomocą serwetek stworzyć dzieła sztuki

Jak za pomocą serwetek stworzyć dzieła sztuki

Od kilku lat panuje wciąż rozszerzająca się moda na tworzenie rękodzieła. Pośród różnych artystycznych możliwości, największą popularnością cieszy się metoda decoupage. Pięknie zdobione przedmioty są doskonałym pomysłem na możliwości zarobkowe, na ozdobienie domu lub na stworzenie oryginalnego prezentu. 

Piękno przedmiotów ozdobionych papierem

ozdoby do decoupageMetoda zdobienia różnych przedmiotów zwana decoupage swoją historią sięga kilkanaście wieków wstecz. Polega ona na naklejaniu na specjalnie wcześniej przygotowaną powierzchnię wyciętych fragmentów ozdobnych serwetek papierowych. Serwetki te pokrywa się na koniec kilkoma warstwami lakieru tak, aby wtopiły się one w przedmiot i wyglądały jak namalowane. Serwetki takie można zbierać samemu lub zakupić gotowe ozdoby do decoupage w specjalistycznych sklepach. Pasjonaci ozdabiania przedmiotów mogą poszerzyć swoją pasję o zasuszone kwiaty, piórka czy cekiny. Stworzono również specjalne farby, które pozwalają na dodatkowe ozdobniki w postaci napisów lub wymyślonych przez nas wzorów. Ozdoby do deoupage można również wycinać z gazet, ozdobnego papieru czy nawet wydruków komputerowych. Efekt końcowy takiej pracy jest niesamowity. Świeczniki, butelki, pudełka, ramki do zdjęć, albumy i tak dalej wyglądają niesamowicie ozdobione serwetkami lub innymi materiałami. Lakier, którym pokrywa się przedmioty utrwala je na tyle, że są praktycznie nie do zniszczenia. Są też odporne na wodę, dzięki czemu możemy na przykład w ten sposób ozdabiać przedmioty mające z nią kontakt. 

Zdobienie przedmiotów papierem stało się w dzisiejszych czasach niezwykle popularnym hobby. Kreatywność ludzka nie zna granic i pozwala tworzyć ze zwykły przedmiotów codziennego użytku niezwykłe dzieła sztuki. Przedmioty zdobione techniką decoupage są doskonałym pomysłem na prezent.