Moda na ekologiczne kosmetyki

Moda na ekologiczne kosmetyki

Rozwój technologii pozwolił na wprowadzenie wielu udogodnień i lepszych rozwiązań w produkcji. Jednak w przypadku kosmetyków, lepiej pozostać bliżej natury niż chemicznych dodatków, które mogą uczulać delikatną skórę i wywoływać alergie. Konserwanty i barwniki nigdy nie są dobre.

Gdzie kupować kosmetyki z ekologicznych składników?

kosmetyki ekologiczne od producentaZwykłe, tanie kremy drogeryjne, najczęściej mają długi skład, z wieloma chemicznymi dodatkami, które powodują, że produkt ma długą datę ważności i pachnie perfumami. Może i ładnie one wyglądają na półce sklepowej, ale na naszej twarzy mogą wywołać podrażnienia. Kosmetyki ekologiczne od producenta bezpośrednio sprowadzane dostaniemy w dobrych sklepach z naturalnymi produktami. Są to niewielkie firmy, które stawiają na jakość, a nie na ilość. Eko producenci do swoich produktów wykorzystują tylko naturalne, ze sprawdzonych źródeł składniki, które nie uczulają i nie powodują podrażnień. Kosmetyki są podzielone na rodzaj cery do jakiej są przeznaczone. Mogą być do cery suchej, tłustej, naczynkowej, lub mieszanej. Często zawierają wyciągi z roślin, oraz ziaren słonecznika, czy pestek dyni, które są bardzo cenione przez klientki. Kremy nie zawierają barwników, ani konserwantów, dlatego najlepiej je przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce i zużyć w ciągu paru miesięcy od chwili otwarcia. Ekologiczne składniki mają to do siebie, że szybko się utleniają, dlatego nie należy kremów, ani balsamów, pozostawiać otwartych w ciepłym pomieszczeniu.

W sklepach ekologicznych, czy w internecie, producenci posiadają swoje własne sklepy, w których możemy się zaopatrzyć w kremy, balsamy, mleczka, oliwki, czy nawet mydła z naturalnych składników. Nie znajdziemy w nich podejrzanych składników o chemicznych nazwach.

Close Menu