Nadmierne wypadanie włosów – gdzie się zgłosić?

Nadmierne wypadanie włosów – gdzie się zgłosić?

Wypadanie włosów może dopaść każdego, a co więcej – może pojawić się w różnym wieku. Przyczyny takiego stanu rzeczy również mogą być bardzo różne. Normą jest codzienne gubienie około 100 włosów. Jeśli gubimy ich znacznie więcej, możemy podejrzewać, że w naszym organizmie dzieje się coś złego.

Lekarz od włosów

dobry lekarz od wypadania włosówCałe szczęście istnieje specjalista od włosów. Mowa o trychologu, który diagnozuje choroby skóry głowy i włosów. Zadanie trychologa sprowadza się do dokładnej analizy stanu skóry głowy oraz cebulek. To właśnie trycholog najdokładniej ustali przyczynę nadmiernego wypadania włosów. Pamiętajmy o tym, że trycholog nie jest lekarzem. Jest on jedynie specjalistą, który ma bardzo wąski zakres działania. Jeśli wolimy wybrać się do lekarza, to najlepszym specjalistą będzie dermatolog. Trycholog sprawdzi się w momencie, gdy na swojej skórze głowy zaobserwujemy zmiany, np. suche płatki łupieżu. Wskazaniem do wizyty u trychologa może być również swędząca skóra głowy lub uczucie nadmiernego ściągnięcia. Bardzo często odwiedzamy trychologa w momencie, gdy nasza włosy nadmiernie wypadają. Pamiętajmy o tym, że przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być naprawdę różne. Najczęściej jest to stres i problemy hormonalne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że włosy mogą nadmiernie wypadać, gdy nasz sposób żywienia jest niewłaściwy. Tak naprawdę żywienie jest ważnym elementem, który wpływa na kondycję całego naszego organizmu. Tak naprawdę dobry lekarz od wypadania włosów nie tylko zaproponuje odpowiednie leczenie, ale także pielęgnację.

Jeśli decydujemy się na wizytę u trychologa, musimy pamiętać o tym, że wizyty te nie są refundowane. Wybierając się do takiego specjalisty musimy liczyć się z kosztami. Cena wizyty zazwyczaj waha się w granicach 80-150 złotych. Musimy pamiętać też o tym, że czasami istnieje konieczność przychodzenia na wizyty kontrolne.