Nagrobek dla małżeństwa

Nagrobek dla małżeństwa

Często gdy jeden z małżonków umiera, pojawiają się problemy z nagrobkiem. Zazwyczaj już za życia osoby te sygnalizują, że chciałyby spocząć obok siebie. Dlatego gdy umiera ktoś z naszej rodziny, od razu zaczynamy myśleć o tym, jak taką sytuację rozwiązać.

Podwójny nagrobek dla pary

proste nagrobki podwójneOczywiście najlepszym rozwiązaniem wówczas jest nagrobek podwójny. Można bez przeszkód postawić go już wtedy, gdy jeden z małżonków umrze. Gdy nastanie czas drugiego z małżonków, bez problemu można umieścić tam ciało. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne. Przede wszystkim sprawa nagrobka rozwiązana jest już przy śmierci pierwszego z małżonków. Ten który zostaje na świecie, może wybrać jaki rodzaj nagrobka chce, ale także gdzie ma spoczywać ciało. Pomimo tego, że nie wszystkim podoba się pomysł, by wybierać sobie nagrobek za życia, nie ma w tym nic złego. Dzięki podjęciu najważniejszych decyzji już za życia jednego z małżonków, rodzina po stracie kolejnego jest już w pewnym sensie odciążona. Nie musi podejmować wielu decyzji, które zostały podjęte już wcześniej. Oczywiście można wybrać różne nagrobki. Mogą być to proste nagrobki podwójne bądź też rzeźbione. Wszystko zależy od tego, co zadecyduje drugi ze współmałżonków. Oczywiście taki podwójny nagrobek będzie droższy od pojedynczego, ponieważ należy na niego zużyć dwa razy więcej materiału. Należy jednak pamiętać o tym, że grób bez nagrobka szybciej niszczeje, a z czasem i może dojść do sytuacji, gdy nie będziemy wiedzieli gdzie spoczywa bliska nam osoba.

Wybór nagrobka podwójnego nie jest prosty. Szczególnie gdy wybór ten spada na jednego ze współmałżonków, który pozostaje na świecie. Jednak warto podjąć taką decyzję szybko. Warto to zrobić chociażby po to, by pozostali członkowie rodziny później nie zostali z tym problemem.

Close Menu