Najpopularniejsze gry karciane

Najpopularniejsze gry karciane

Gry planszowe i karciane często wrzucane są do jednego wora. Wynika to z tłumaczenia „boardgame”, czyli gra na stole. Jednak są to dwie odrębne kategorie, które rządzą się swoimi prawami. Wielu fanów planszówek wcale nie grywa w karcianki i odwrotnie. Jednak popularność ich cały czas rośnie i pojawia się coraz więcej sklepów, gdzie można w nie pograć.

Nowoczesne gry karciane

gry karciane sklepWielu osobom gra karciana kojarzy się z makao, wojną, kanastą, pokerem czy tysiącem. Graliśmy w nie wszyscy, gdy byliśmy młodsi. Sam pamiętam nocne pogaduszki z braćmi i ojcem przy kanaście. Wystarczyła jedna albo dwie talie klasycznych kart i mieliśmy zabawę na wiele godzin. Dzisiaj jest ich znacznie więcej, a gry karciane sklep oferuje w znacznie bogatszej oprawie graficznej. Ponadto w takim miejscu można je wypożyczyć i zagrać. Gry karciane mają to do siebie, że najlepiej działają w gronie dwóch osób. Wówczas pojedynek jest bardziej zażarty i można doskonale skupić się na rozgrywce. Wśród nich można wymienić Summoner Wars czy Magic the Gatering. Ta druga, to największa i najbardziej popularna gra karciana, w którą dzięki dodatkowym zestawom można grać w wiele osób. Wcielamy się w niej w rolę maga i przy pomocy zaklęć, pokonujemy potwory. Wieloosobowych gier karcianek jest mnóstwo i pojawia się ich coraz więcej. Najczęściej każdy zawodnik gra określoną rasą czy gatunkiem. Tworzy swoją talię kart, dodając do niej czary, przedmioty, a nawet miejsca i dodatkowych bohaterów.

To, co znacząco zmieniło się w grach karcianych to ładne wydanie i oprawa graficzna. Często jest tak, że oprócz talii kart mamy drewniane znaczniki, odlewy plastikowe postaci, a nawet planszę. W każdym sklepie znajdziecie grę karcianą, w której odnajdziecie się. Mimo tego, takie klasyczne gry, jak poker czy kanastą stanowią podstawę każdej planszówki.

Close Menu