Niecodzienna „wejściówka” katowickiego liceum – filmowanie dronem

Niecodzienna „wejściówka” katowickiego liceum – filmowanie dronem

Standardem stało się już w polskich szkołach nagrywanie zabawy studniówkowej oraz fotografowanie najlepszych momentów. Młodzież w Polsce zdaje sobie jednak sprawę, że często takie filmowanie czy zdjęcia są stosunkowo nudne.

Filmowanie dronem i ciekawe ujęcia

filmowanie dronemDlatego też jedna ze szkół na śląsku, idąc tropem wielu innych szkół, zdecydowała się na nagranie „czołówki” – jak to bywa określany krótki film, przedstawiający uczniów danej klasy w reżyserowanej scenerii, który pojawia się przed właściwym nagraniem z imprezy studniówkowej. Świetnym pomysłem w tym przypadku okazało się filmowanie dronem, które stanowiło główny sposób nagrania owego filmu. Wbrew pozorom jednak ciężko było znaleźć profesjonalnego kamerzystę, który podjąłby się wykorzystać filmowanie dronem do tworzenia takiego filmu i przyjąłby także na swoje barki, całą jego obróbkę i dogranie. Z pomocą przyszła jednak pewna firma z Katowic, która podeszła do tematu bardzo profesjonalnie i stworzyła wraz z uczniami genialny klip, który od jakiegoś już czasu podbija serca wielu polskich internautów. Filmowanie dronem na terenie kraju i Europy pozwoliło na ujęcie wszystkiego tego, co było w filmie najważniejsze – nie tylko samych uczniów i towarzyszących im nauczycieli, którzy wyrazili chęć wystąpienia w filmie, ale także całego szkolnego campusu i jego okolic. W filmie pojawiły się także dograne ujęcia, które dron wykonał podczas swojego lotu nad miastem, a także dodatkowe zdjęcia z wycieczek klasy oraz z prywatnych zbiorów uczniów. Filmowanie dronem to przykład wykorzystania techniki, o której jeszcze kiedyś moglibyśmy tylko pomarzyć.

Dziś dzięki niej, możliwe jest osiągnięcie w fotografii praktycznie wszystkiego – nawet jeśli chodzi o filmowanie i tworzenie ujęć z lotu ptaka. Z pewnością uczniowie poprzez tę studniówkową czołówkę, zapamiętają szkolne lata na bardzo długo i z uśmiechem będą je wspominać.

Close Menu