Nieodpowiednie dawkowanie – tabletki multifunkcyjne do basenu

Nieodpowiednie dawkowanie – tabletki multifunkcyjne do basenu

Człowiek musi się uczyć na własnych błędach. Zawsze to sobie powtarzam, jak zrobię jakiś błąd. To dotyczy zarówno spraw błahych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Mi na przykład ostatnio zdarzyła się pewna sprawa z basenem.

Zastosowałem tabletki multifunkcyjne do basenu

tabletki multifunkcyjne do basenuPo prostu chemia basenowa nie zadziałała tak, jak powinna. Była to jednak moja wina. Po prostu nie dawkowałam chloru jak należy. Uzdatnianie wody basenowej trzeba przeprowadzać zawsze w sposób ścisły, według instrukcji. Niestety nie zawsze się to uda. Mi się nie udało tym razem. Kupiłam jakiś nowy chlor w tabletkach i nie zauważyłam, że różni się od starego. Po prostu miał nieco odmienne opakowanie, ale nawet był tej samej firmy. Okazało się jednak, że to dawkowanie było inne. Wydawało mi się, że chlor do basenu muszę zastosować tak, jak zawsze. Zrobiłam więc wszystko instynktownie, jednak okazało się, że trzeba było bardziej pokombinować. Woda była mętna i miała jakiś dziwny kolor. Nie odważyłam się w niej pływać i myślę, że całe szczęście, bo nigdy nie wiadomo, jak by się to mogło skończyć. Postanowiłam spróbować na nowo później. Zastosowałam tabletki multifunkcyjne do basenu, których zawsze używam i wtedy było z wodą dobrze. Dobrze, że chociaż zapachy do sauny nie sprawiają mi problemów. Czyszczenie basenu też zazwyczaj nie, ale ten jeden raz po prostu mi nie wyszło. Człowiek musi nauczyć się akceptować takie wypadki, nawet jeśli okazują się kosztowne. Ja wolałam bowiem spuścić całą wodę z basenu i nalać czystej, a to jednak trochę kosztuje.

Mimo wszystko ważniejsze jest zdrowie niż to, czy się wyda mniej czy więcej pieniędzy. Zdrowie jest najważniejsze. Teraz zawsze się upewniam czy aby na pewno mam ten sam produkt i jaka jest instrukcja użytkowania.

Close Menu