Nowoczesne promienniki gazowe

Nowoczesne promienniki gazowe

 

Ogrzewanie podczerwienią z każdym dniem staje się coraz bardziej popularne. Jeszcze nie tak dawno temu z kolei mało kto wiedział w ogóle o istnieniu takich nowoczesnych rozwiązań. Podczerwień była niegdyś wykorzystywana jedynie w branży elektronicznej. Stosowaną ją zarówno do produkcji pilotów do telewizorów jak również sprawdzała się do przesyłania danych na małą odległość.

Najlepszy promiennik na podczerwień

promienniki katalityczneGdy mówimy o ogrzewaniu to każdy ma przed oczami jedno z klasycznych rozwiązań. Jednak trzeba zauważyć, branża grzewcza bardzo mocno się w ostatnim czasie zmieniła i zmieniają się również technologie związane z ogrzewaniem. Obecnie nie musimy już ogrzewać naszych domów metodą konwekcyjną. Bardzo skutecznie może być ona zastąpiona poprzez ogrzewanie podczerwienią. Ostatnimi czasy bardzo dużym uznaniem zaczynają cieszyć się nowoczesne promienniki katalityczne. Mogą Państwo spotkać się również z innym określeniem tych wspaniałych urządzeń. Często określa się je również jak promienniki EX lub też promienniki antywybuchowe. Urządzenia tego typu zasilane są gazem pochodzącym z butli jakie każdy z nas dobrze zna. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń grzewczych, w tym wypadku nie dochodzi do powstawania ognia. Fale podczerwieni są emitowane dzięki katalitycznemu łączeniu gazu z powietrzem. Bardzo duży udział ma tutaj również specjalna platynowa płytka podgrzewana do temperatury powyżej 250 stopni Celsjusza.

Na dzień dzisiejszy dostrzec możemy, że coraz więcej osób przekonuje się do stosowania promienników na podczerwień. Wpływ na to w dużej mierze ma ten fakt, że takie promienniki nie podgrzewają powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Fale podczerwieni natomiast skutecznie ogrzewają ludzi oraz przedmioty jakie się w tym pomieszczeniu znajdują.

 

Close Menu