O kruszarkach szczękowych słów kilka

O kruszarkach szczękowych słów kilka

Możemy zaobserwować, że w ostatnich latach teren naszego kraju stał się jedną wielką budową. Budujemy domy, drogi, mosty, różnego rodzaju instytucje pożytku społecznego. Dookoła nas z dnia na dzień  zmienia się krajobraz. Jednak aby powstawały nowe budowle musimy przygotować im miejsce wyburzając dotychczasowe.

Czym jest kruszarka szczękowa?

kruszarki szczękoweNajwiększe zapotrzebowanie w ostatnim czasie odnotowuje się na kruszarki szczękowe. Maszyna ta jest przeznaczona do rozdrabniania (kruszenia), przesiewania i sortowania materiału skalnego lub skalnopodobnego gruzu. Może być też wykorzystywana do rozdrabniania materiału recyklingowego i kamienia naturalnego. Kruszarki szczękowe są zamontowane na gąsienicowym mechanizmie jezdnym jest więc urządzeniem mobilnym. Jest ona wyposażona w taśmy magnetyczne za pomocą których wybiera z kruszonego materiału wszelkie części metalowe. Uzyskujemy więc czysty surowiec, który możemy wykorzystać do różnego rodzaju celów. W razie potrzeby może być przewożona z miejsca na miejsce, bądź wykonywać swoją pracę stacjonarnie. Obsługa maszyny odbywa się za pomocą pilota kablowego, wykonuje to specjalnie przeszkolony operator. Możemy sobie również ustawić grubość ziarna produktu końcowego w zależności od potrzeb. Zdolność kruszenia kruszarki szczękowej wynosi od kilku dziesiątek aż po 800 ton pokruszonego materiału na godzinę. Są to więc ogromne ilości uzyskanego kruszywa. Kruszarki szczękowe to urządzenia o wysokiej niezawodności, wysokich parametrach zdolnościowych przy niskich kosztach eksploatacyjnych.

Tak, więc jak sami państwo mogliście zauważyć kruszarki szczękowe to urządzenia niezbędne na budowie, natomiast koszt ich użytkowania jest stosunkowo nieduży biorąc pod uwagę wartość uzyskanego produktu, oraz czas w jakim został uzyskany. Urządzenie takie możemy kupić lub też wypożyczyć od firm, które posiadają taką usługę w swoim asortymencie.

Close Menu