Odnowienie lepsze niż wymiana?

Odnowienie lepsze niż wymiana?

To historia, która z pewnością daje do myślenia. Zdarzyła się znajomemu, który właśnie planował wakacje, aż tu nagle niespodzianka. Bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Problemy z autem dały znać o sobie i wyjazd na urlop stanął pod znakiem zapytania.

Zapytaj fachowca o regenerację sprężarki

turbosprężarka regeneracjaPierwsza myśl to oczywiście fatalny zbieg okoliczności. Za chwilę wyjazd na wakacje, a tu takie coś. Z drugiej strony, lepiej że zdarzyło się przed wyruszeniem w trasę, niż w trakcie podróży. W każdym razie trzeba było zadzwonić do mechanika. Diagnoza? Uszkodzona turbina, konieczność wymiany, czyli kupna nowej. Na szczęście znajomy zawahał się przed podjęciem decyzji o pozostawieniu samochodu w warsztacie. Zajrzał do Internetu, skontaktował się z innymi specjalistami. I co? I okazało się, że kosztownej wymiany być może uda się uniknąć. Jeśli bowiem źródłem kłopotu jest turbosprężarka regeneracja często daje bardzo pozytywne rezultaty, czyli można cały czas używać auta. Po drugie, jest to opcja zdecydowanie tańsza, niż kupno nowej części. Regeneracja to proces polegający na wymontowaniu sprężarki, wyczyszczeniu jej, ewentualnej wymianie poszczególnych elementów, a następnie zamontowaniu części. Na koniec wykonuje się jeszcze test, sprawdzający czy turbosprężarka została skutecznie odnowiona i funkcjonuje prawidłowo. Oczywiście do wykonania całego procesu oraz pomiarów wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. Kolejna ważna kwestia to fakt, iż przy okazji regeneracji należy sprawdzić, z jakiego powodu pojawiła się usterka. Dzięki temu uniknie się kłopotów w przyszłości.

Jeśli więc pojawia się kłopot z turbiną w aucie, warto poczekać z kupnem nowej części. Czasem bowiem wystarczy regeneracja tego elementu zamiast wymiany. Jest to metoda, która kosztuje dużo mniej, a przy okazji sprawia, iż auto będzie prawidłowo funkcjonowało.