Polecana terapia uzależnień

Polecana terapia uzależnień

Gatunkowi ludzkiemu bardzo dużo brakuje doskonałości, toteż często padamy ofiarami różnego rodzaju uzależnień, z których wyjść jest niezwykle trudno. Jednymi z najczęściej występujących uzależnień są uzależnienia seksualne. 

Terapie dla uzależnionych od seksu 

terapia uzależnień seksualnych krakówKiedy słyszymy słowa „nałóg” oraz „uzależnienie”, na pewno przychodzą nam na myśl alkoholicy, narkomani, czy też lekomani. Jednakże jest też wiele innych uzależnień, które skutecznie zakłócają prawidłowe funkcjonowanie i przyczyniają się do życiowych tragedii. Dlatego uzależnienia seksualne należy traktować z pełną powagą i ich nie bagatelizować, bowiem ich zdiagnozowanie w początkowym stadium jest dużo prostsze do wyleczenia. Osoby obsesyjnie szukające seksu nie tylko zdradzają swoich partnerów w nieustającym pędzie poszukiwania mocnych doznań, ale też zapadają na poważne, a czasem śmiertelne choroby, które przenoszą się drogą płciową. Dlatego też jeśli zainteresowała nas terapia uzależnień seksualnych Kraków jest odpowiednim miejscem, by szukać fachowej pomocy. Tutejsi terapeuci to bardzo znani lekarze, którzy mają na swoim koncie dziesiątki sukcesów w walce z seksualnymi nałogami. Leczą oni zarówno w prywatnych placówkach, jak i tych, które świadczą usługi w ramach umowy podpisanej z NFZ. Terapie uzależnień seksualnych mogą mieć formę grupową lub indywidualną, wszystko zależy od tego, jaką dobiera się metodę leczniczą. A pamiętajmy, że optymalnie dobrana terapia to niemal połowa sukcesu, a pozostała połowa to ciężka praca. 

Walka z nałogiem polega też na uczeniu się nowych zachowań i unikaniu sytuacji, w których nałóg jest łatwiej uskutecznić. Uzależnienie od seksu jest nie tylko kłopotliwe, ale i bardzo niebezpieczne, bowiem przygodny stosunki seksualne mogą skończyć się różnie.