Polecane kosmetyki samochodowe

Polecane kosmetyki samochodowe

Każdy posiadacz samochodu zawsze stara się dbać o swój pojazd najlepiej jak tylko potrafi. Dbanie o auto to jednak nie tylko przykładanie wagi do kwestii mechanicznych ale również estetycznych. Wbrew pozorom mycie samochodu może nie wystarczyć jeśli chcemy by nasz samochód wyglądał jak nowy. W tym celu konieczne jest stosowanie specjalnych środków.

Najlepsze kosmetyki dla auta

chemia do samochodówZapewne każdy doskonale wie, że ogromnym błędem jest mycie samochodu wodą z płynem stosowanym w domu. O tyle płyn do mycia naczyń nie będzie bardzo szkodliwy tak już inne środki myjące jakie stosujemy do pielęgnacji domów mogą się okazać niezwykle groźne dla naszego lakieru. W związku z tym tak ważne jest by stosować środki polecane przez lakierników. Chemia do samochodów to jednak nie tylko szampon do mycia auta. Oprócz szamponów do mycia często stosuje się aktywną pianę, która według wielu osób czyści o wiele lepiej niż szampon. Ogromna ilość kierowców często zastanawia się nad odnowieniem lakieru. Otóż obecnie ten zabieg możemy wykonać sami i nie jest nam do tego potrzebny lakiernik czy też specjalista od auto detailingu. Do pokrycia drobnych rys jakie często powstają na karoserii samochodu zaleca się stosowanie past polerskich. Występują one w dwóch wersjach. Pierwszą z nim jest wersja drobnoziarnista i jej używa się do pokrywania płytkich zarysowań. Jak łatwo można się domyślić drugim rodzajem jest pasta gruboziarnista i ją stosujemy przy rysach głębokich.

Po wykonaniu polerowania z użyciem pasty polerskiej warto zadbać o stworzenie powłoki ochronnej. W tym celu zaleca się stosowanie wosków nabłyszczających. Wosk ten stosujemy już na samym końcu całego procesu. Posiada on takie właściwości, że oprócz dodatkowego nabłyszczania sprawi on, że lakier będzie chroniony przed działaniem wody.

Close Menu