Prawo medyczne a zabieg operacyjny

Prawo medyczne a zabieg operacyjny

Kompleksy związane z odstającymi uszami miałam od zawsze. Kiedy podrosłam nie mogłam na siebie patrzeć w lustrze, dlatego tez postanowiłam udać się na operacje plastyczną, po której to mój wygląd zostanie skorygowany i poprawiony na lepsze. Myliłam się bardzo. Nie spodziewałam się, że z tego wynikną ogromne problemy zdrowotne oraz estetyczne.

Mam prawo domagać się odszkodowania

specjalistyczne prawo medyczneNiestety chirurg, który mnie operował zrobił to bardzo nieprofesjonalnie i niedokładnie. Co z tego, ze korzystałam z prywatnej kliniki, skoro efekt był niezadowalający. Uszy były jeszcze bardziej odstające nie wiadomo z jakiego powodu. W dodatku zaraz po operacji zaczęłam gorączkować i miałam zagrożenie sepsą. W zawiązku z tym mój stan zdrowia zaczął szwankować. Rany operacyjne goiły się długo. Moja mama znalazła mi dobrego prawnika, który pomógł mi w uzyskaniu odszkodowania za nienależycie wykonaną operację. Dobrze, że na świecie jest jest specjalistyczne prawo medyczne bo w przeciwnym razie bym nie umiała sobie poradzić. Prawnik najpierw napisał pismo do kliniki, jednakże placówka to zlekceważyła. W związku z tym musiałam podać lekarza do sądu. Rozprawa nie trwała długo. Nie musiałam się na niej też udzielać zbytnio, ponieważ adwokat był moim przedstawicielem. Wnioskował za mnie. Okazało się, że lekarzowi zarzucono błąd lekarski i musiał zapłacić mi solidne odszkodowanie. Co z tego skoro mojego cierpienia nikt nie zwróci. Nie mówiąc o wyglądzie. Jednakże nie poddaję się. Chce iść na operację jeszcze raz.

Pacjenci niejednokrotnie odpuszczają sobie wszczęcie spraw sądowych jeżeli chodzi o błędy w sztuce lekarskiej, a tak właśnie nie powinno być bo mamy prawo do tego, aby być leczonym w należyty sposób! Kodeks prawa medycznego mówi o tym jasno, że najważniejsze jest dobro pacjenta. Całe szczęście moją sprawę pomógł mi dobrze rozegrać doskonały prawnik.

Close Menu