Prelekcja wśród uczniów

Prelekcja wśród uczniów

Dyrektor pewnej szkoły podstawowej w województwie świętokrzyskim, przy organizacji szkolnego Dnia Ziemi zaprosił do swojej szkoły delegację licealistów z kółka przyrodniczo-ekologicznego „Chronimy Ziemię” wraz z ich opiekunem.

Kosze uliczne także w domach

kosze uliczneUczniowie przeprowadzili wśród swoich młodszych kolegów prelekcję na temat ochrony środowiska, której celem było nie tylko promowanie prawidłowej postawy, ale również poszerzenie wiedzy piąto- i szóstoklasistów o ekologii. Uczniowie bardzo chętnie wysłuchali przemówień członków koła oraz czynnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej segregacji i utylizacji odpadów czy recyklingu. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób starsi koledzy próbują przekonać inne osoby do zmiany swojego zachowania na bardziej ekologiczne i jak, w prosty sposób można żyć w symbiozie z naturą, a także jak ważna jest polityka uświadamiająca ludziom fakt, że należy po sobie sprzątać w każdej sytuacji. Nie obyło się również bez kreatywnych zabaw. Uczniowie razem z kółkiem „Chronimy Ziemię” stworzyli specjalne mapy, na których znajdują się zaznaczone miejsca, gdzie w ich miejscowości można znaleźć pojemniki na psie odchody, pudełka na plastikowe zakrętki, a także specjalne znakomitej jakości kosze uliczne do których można wrzucić zużyte baterie. Na mapach zaznaczono także apteki, w których znajdują się pojemniki na leki przeterminowane i inne medykamenty.

Na koniec uczniowie obejrzeli wspólnie film o skutkach zanieczyszczania naszej planety. Za aktywny udział w dyskusji przewidziano drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali po pamiątkowym dyplomie za udział w prelekcji.

Close Menu