Przenieś się w dowolne miejsce dzięki wirtualnej rzeczywistości

Przenieś się w dowolne miejsce dzięki wirtualnej rzeczywistości

 

Od setek lat, w wielu filmach czy książkach science fiction istnieje wizja teleportowania się czy przenoszenia się w czasie. Mimo, że taka możliwość dalej pozostaje w sferze ludzkich marzeń, to teraz jest bliżej niż kiedykolwiek, a to wszystko dzięki wirtualnej rzeczywistości. 

Filmy w 360 stopniach zmieniają perspektywę

filmy vr 360Dzięki coraz większej popularności, jaką cieszy się wirtualna rzeczywistość, powstaje coraz więcej możliwości na konsumpcje tego typu treści. Obok gier, filmy vr 360 są najpopularniejszą jej formą. Za pomocą specjalnych googli, ktore zakładamy na oczy, jesteśmy w stanie zobaczyć co widzi skoczek spadochronowy podczas skoku, kierowca rajdowy podczas wyścigu lub przeżyć bardzo emocjonującą przejażdżkę rollercasterem. To tylko kilka przykładów możliwości, które oferują nam filmy w Virtual Reality. Dzięki ich charakterystyce, jesteśmy w stanie całkowicie zmienić perspektywę tego co widzimy, niejako wcielając się w ciało kogoś zupełnie innego. Obecnie konsumpcja tego typu treści stała się niesamowicie przystępna. Jedyne czego potrzebujemy to specjalne google oraz połączenie do internetu. Mimo, że istnieje wiele modeli do VR, najprostsze (takie, które wykorzystują naszego smartfona jako ekran) kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych. Z pewnością jest to zupełnie nowy wymiar rozrywki, który nie jest oczywiści tak rozwinięty jak tradycyjne filmy, natomiast nadal dostarcza dużo rozrywki oraz często niezapomniane wrażenia.

Popularyzacja wirtualnej rzeczywistości oraz miniaturyzacja technologii sprawiła, że oglądanie filmów w 360 stopniach stało się bardziej dostępne i tańsze niż kiedykolwiek. Jest to doskonały gadżet, który zapewnia unikalne doznania, szczególnie jeśli nigdy nie mieliśmy styczności z VR, oraz umożliwia nam zobaczyć niesamowite rzeczy z perspektywy pierwszej osoby.

 

Close Menu