Rodzaje napędów rębaka

Rodzaje napędów rębaka

Dzisiejsze podejście do zasobów drzewnych uległo zmianie dzięki urządzeniom pozwalającym na przerób wszelkich odpadów pozostających po wycinkach drzew czy cięciach pielęgnacyjnych. Główną rolę odgrywa tu rynek, który łapczywie szuka nowych źródeł opału. Przetworzone na zrębki gałęzie, odrosty, małe drzewa i inne zdrewniałe części są świetnym materiałem na wytwarzanie pelletu i brykietu drzewnego. Jest to też bardzo pożądany materiał dla branży ogrodniczej.

Przydatne rębaki do drewna

polecany rębak do gałęzi spalinowyDo uzyskania z odpadów drzewnych cennych zrębków służą rębaki do drewna. Zainteresowanie nimi stale rośnie, a rynek jest pełen różnych modeli. Producenci oferują rębaki bardzo profesjonalne do masowego przetwarzania oraz małe modele dla właścicieli przydomowych ogrodów i działkowiczów. Każdy producent ma w swojej ofercie polecany rębak do gałęzi spalinowy, elektryczny lub ciągnikowy dla specyficznego klienta. Z całej mnogości rębaków znajdzie się najwłaściwszy dla potrzeb danego klienta. Współczesne rębaki to urządzenia bardzo wysokiej jakości, które są ciągle unowocześniane i wprowadzane są akcesoria ułatwiające pracę. Należą do nich składane podajniki rolkowe, ruchome wałki wprowadzające czy systemy bezpieczeństwa. Sama konstrukcja z pozoru prosta składająca się z leja podawczego, układu tnącego, rury wyrzutowej oraz układu napędowego zbudowana jest z najlepszych materiałów. W przypadku rębaków spalinowych to coraz częściej montowane są one na kołowych przyczepach lub ramach. Uzyskują w ten sposób mobilność i można z nimi dotrzeć do miejsc pracy w terenie.

Bardzo ciekawym typem rębaków spalinowych są te umieszczane na platformach gąsienicowych. Można nimi wjechać w najtrudniejszy teren i wykonać pracę. Współczesne rębaki to urządzenia niezawodne i trwałe pod warunkiem, że operator będzie się ściśle stosował do parametrów podanych przez producenta. Głównie chodzi o dostosowanie maksymalnej średnicy przerabianego materiału drzewnego do możliwości rębaka. Nie można tych wartości przekraczać gdyż grozi to poważną awarią urządzenia.

Close Menu