Siłownia plenerowa, taniec – ruch jest na czasie

Siłownia plenerowa, taniec – ruch jest na czasie

W moim rodzinnym miasteczku niedawno rozpoczęto nową inwestycję. W pobliżu miejskiego boiska do piłki nożnej powstaje hala sportowa. Wszyscy mieszkańcy są zadowoleni, że w mieście w końcu pojawi się obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia.

Ruszajmy się, czyli siłownia plenerowa z trenerem lub zajęcia z joginem

nowoczesne siłownie pleneroweCzęsto widuję biegających wieczorami ludzi, dzieciaki krążące na rowerach, młodzież na łyżworolkach i deskorolkach. Ludzie są teraz bardzo aktywni. Siedzący tryb pracy zmusza nas do aktywności w czasie wolnym. Dlatego hala sportowa w naszym mieście jest bardzo ważną inwestycją. Ma być gotowa w miesiącach wiosennych. To idealny czas na rozpoczęcie aktywności po okresie zimowym. Na jej terenie ma się znaleźć: sala do fitnessu, niewielka siłownia, pomieszczenie do gry w squasha, sala z tenisem stołowym i sala do tańca. Wydaje się, że będzie to całkiem spory obiekt. Choć budowa jeszcze trwa na zewnątrz już montowany jest plac zabaw dla dzieciaków i nowoczesne siłownie plenerowe po dwóch stronach budynku. Obiekt oczywiście ma być dostępny dla wszystkich.  Szczególnie siłownia plenerowa była pożądana w miejscowości. Do Urzędu Miasta wpłynęło już kilka wniosków o zamontowanie tego typu przyrządów. Proponowano, aby siłownie pojawiły się na placu przy szkole, przy placu zabaw dla dzieci na największym osiedlu w miasteczku lub w parku miejskim. Niestety dotychczas nie było funduszy na taką inwestycję. Dlatego przy okazji budowy hali sportowej jasne było, że musi znaleźć się obok siłownia plenerowa. Ze względu na duże zainteresowanie zaplanowano nawet dwie. Zainteresowanie obiektem jest tak duże, że choć otwarcie dopiero za dwa miesiące, to już na stronie internetowej hali trwają zapisy na zajęcia sportowe. Aerobik dla pań, taniec użytkowy dla par, joga, grupowy trening siłowy dla panów, capoeira dla dzieci, zajęcia z trenerem personalnym na siłowni plenerowej. Na razie wybór jest bardzo rozległy. Na niektóre zajęcia utworzyły się już po dwie grupy chętnych. 

Cieszy to, że tak chętnie się ruszamy i aktywnie spędzamy czas. W małym mieście to nawet forma rozrywki. Taniec czy capoeira to nie tylko wysiłek, ale przede wszystkim spotkanie z ludźmi, dużo uśmiechu i endorfin. Tak duże zainteresowanie obiektem uspokoiło władze miasta, które zainwestowały spore fundusze w budowę hali i zapewniło, że nie jest to zbędny wydatek.

Close Menu