Solidne wyłączniki krańcowe indukcyjne

Solidne wyłączniki krańcowe indukcyjne

Od pewnego czasu spotykam się z pewnym elektrykiem, dla którego praca jest prawdziwą pasją. Świadczy o tym chociażby to, że podczas naszych spotkań Michał często opowiada mi o różnych zagadnieniach związanych ściśle z elektroniką. Muszę przyznać, że niektóre te informacje naprawdę mnie ciekawią. Podczas ostatniej tego typu sesji dowiedziałam się m.in. o tym do czego służy wyłącznik krańcowy. 

Funkcja wyłącznika krańcowego indukcyjnego 

wyłączniki krańcowe indukcyjneNiezwykle pamiętna rozmowa miała miejsce niedawno. Pamiętam, że wracaliśmy wówczas samochodem z kina, kiedy to Michał zapytał się mnie o to czy zdaję sobie sprawę z tego, do czego służą wyłączniki krańcowe indukcyjne. Początkowo nie chciałam dać po sobie poznać, że niezbyt dobrze orientuję się w tym temacie. W końcu uznałam jednak, że w związkach liczy się przede wszystkim szczerość i postanowiłam przyznać się do mojej niewiedzy. Michał okazał się jednak bardzo wyrozumiały. Zamiast mnie osądzać, mój towarzysz od razu zaczął tłumaczyć mi, że przełączniki krańcowe w głównej mierze służą do załączania lub wyłączania prądu. Jeśli zaś chodzi o zasadę działania wyłącznika krańcowego polega na odłączeniu całego urządzenia lub jedynie uprzednio wytypowanego obwodu. Nie ukrywam, że bardzo mnie to zaintrygowało, ponieważ uzmysłowiłam sobie, że za wszystkimi tymi egzotycznie brzmiącymi pojęciami kryją się przedmioty, którymi otaczam się na co dzień. Podczas wyboru wyłącznika krańcowego musimy również zwrócić uwagę czy wyprany przez nas wyłącznik charakteryzuje się wysoką odpornością styku. 

Pomimo tego, że nie podzielam zainteresowań Michała, to jednak muszę przyznać, że lubię go słuchać. Uważam, że dzięki niemu na swój sposób się rozwijam, w końcu nowa wiedza zawsze nas na swój sposób wzbogaca. Kto wie, być może pewnego dnia jego zainteresowania staną się także i moimi zainteresowaniami.

Close Menu