Sposoby leczenia nietrzymania moczu

Sposoby leczenia nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu może mieć bardzo różne przyczyny i w zależności od nich dobierana jest odpowiednia metoda leczenia. Chociaż sposobów na pozbycie się problemu jest bardzo wiele, od nieskomplikowanych ćwiczeń, po zabiegi medyczne, nie każda metoda znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji. Dlatego właśnie o odpowiednim sposobie leczenia decyduje lekarz.

Leczenie nietrzymanie moczu w zależności od przyczyny

laserowe leczenie nietrzymania moczuJak się okazuje jedną z częstszych odmian nietrzymania moczu jest tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu. Jest to problem związany z mięśniami, które mogły ulec uszkodzeniu w wyniku różnych czynników, w tym również wieku. Ten typ nietrzymania moczu może dawać o sobie znać, zarówno w przypadku gdy podejmujemy jakiś wysiłek, jak również gdy kichamy, czy kaszlemy co jest sporym problemem. Na szczęście istnieje na to metoda, a mianowicie laserowe leczenie nietrzymania moczu. Jest to sposób leczenia skierowany głównie do osób które zmagają się z wysiłkową odmianą nietrzymania moczu. Zabieg ten zwykle jest przeprowadzony jednorazowo i daje praktycznie natychmiastowe efekty. Przede wszystkim laser wspomaga odbudowę tkanek i mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza, które stają się zdecydowanie bardziej jędrne i elastyczne, dzięki czemu nie ma już problemów z ich nieprawidłowym funkcjonowaniem podczas wykonywania nagłych ruchów. Zabieg daje zwykle efekty już na całe życie, jednak preferowane jest dalsze ćwiczenie mięśni kegla.

Zgodnie z zaleceniami lekarza, coraz więcej osób poddaje się zabiegowi laserowego leczenia nietrzymania moczu. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i daje fenomenalne efekty. Nie daje on również żadnych skutków ubocznych, w związku z czym bez obaw możemy zdecydować się na pozbycie tego uciążliwego problemu.

Close Menu