Stylowe dodatki do jadalni

Stylowe dodatki do jadalni

Podczas zmiany wystroju wnętrz oprócz nowych kolorów ścian, paneli na podłodze oraz mebli, bardzo ważną funkcję spełniają dodatki. To one nadają pomieszczeniu nowego stylu. Są to przede wszystkim firany, zasłony, ozdobne poduszki, koce, narzuty. Dodatkiem do jadalni, nadającym elegancji jest odpowiedni obrus na stół. Im bardziej stonowany kolor tym lepiej.

Prostota i elegancja jasnych obrusów z lnu

jasne obrusy lnianeJeśli nasz stół jest solidny i nie chcemy go zmieniać, bo jest np. pamiątką rodzinną, nowego blasku może mu dodać odpowiednie nakrycie. W zależności od designu naszej jadalni, możemy dobrać obrus, który rozświetli lub stonuje wystrój pomieszczenia. Najbardziej uniwersalne są jasne obrusy lniane. Pasują zarówno do uroczystości rodzinnych oraz świąt, ale także do codziennego użytkowania. Uniwersalne, jasne (białe, beżowe, kremowe) kolory obrusów można ozdobić kontrastowymi serwetkami, wazonem kwiatów, eleganckim świecznikiem czy też stroikiem. Zastawa stołowa na takim obrusie wygląda jeszcze efektowniej. Obrus lniany nie musi być jednolity. Może być wybijany np. motywami roślinnymi, w tym kwiatowymi oraz wzorami figur geometrycznych. W sklepach kupić można także obrusy z koronkowym obszyciem, które bardzo dobrze sprawdzą się z antykami. Dobrze jeśli są w podobnym wzorze co firany w oknie, jeśli takie posiadamy. Zaletami lnu jest wytrzymałość przez lata, a także to, że materiał łatwo się spiera. Należy jednak pamiętać, iż dobry wygląd zapewni mu długie prasowanie w wysokiej temperaturze.

Najczęściej przykrywamy stół obrusem podczas uroczystości, spotkań rodzinnych oraz świąt. Obrus w jasnych odcieniach bieli jest niezastąpiony. Każda pani domu powinna mieć w swojej szafie co najmniej dwa. Tak, aby w razie zabrudzenia można go było szybko zmienić.

Close Menu