Transport samolotowy czy samochodowy?

Transport samolotowy czy samochodowy?

Podróże samolotami pasażerskimi stały się codziennością. Tysiące samolotów przelatuje nad naszymi głowami we wszystkich kierunkach świata. Są ważnym elementem prowadzenia nowoczesnego biznesu, który bardzo często wymaga szybkiego przemieszczania się z jednego ośrodka do drugiego.

Zbiorniki adblue montowane w niektórych dieslach

zbiornikiKorzystamy też z transportu powietrznego w czasie wypraw wakacyjnych. Całe szczęście, że silniki samolotowe nie produkują dużo szkodliwych spalin. Zanieczyszczenia spowodowana ruchem pasażerskim stanowią nieznaczny udział w emisji spalin w porównaniu do spalin produkowanych na lądzie. Próbuje się zmienić ten niekorzystny bilans na przykład przez technologie redukcji spalin silników samochodowych. Zbiorniki adblue montowane już obowiązkowo w niektórych dieslach, znacznie ograniczają emisję tlenku azotu, ale nie rozwiązują problemu emisji dwutlenku węgla. Mimo wszystko rozwój ruchu lotniczego nie jest sposobem na rozwiązanie problemów komunikacyjnych we współczesnym świecie ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska hałasem. Wydaje się, że przez najbliżej 100 lat nie sposób wyeliminować samochodów. Eksploatacja aut jest znacznie mniej kosztowna, nie wspominając już o kosztach produkcji i utrzymania dobrego stanu technicznego. Zbiornik na olej napędowy w popularnym dieslu wystarcza na ponad 1000 kilometrów. Najczęściej montuje się zbiorniki dwupłaszczowe. Takie zbiorniki na paliwo są trwałe i bezpieczne. Uwielbiam podróżowanie samochodem. Chętnie wybieram się w długie trasy. Dwa razy w życiu objechałem swoim autem całą Europę. Do dziś jest co wspominać. Było groźnie, czasem było zabawnie, ale najbardziej sobie cenię kontakt z ludźmi, z kulturą właśnie mijanego regionu. Regionalne jedzenie, piękne krajobrazy za oknem którymi można się zachwycić.

Nie zamieniłbym wakacji spędzonych za kółkiem na żadne inne, choćby najbardziej egzotyczne, jeśliby podróż ograniczała się tylko do kilkugodzinnego przelotu samolotem i godzin zmarnowanych na zatłoczonych lotniskach. Poza tym samo prowadzenie auta sprawia mi przyjemność.

Więcej w temacie zbiorników można znaleźć na Zbiornikimaro.pl

Close Menu