Uchwyty podłogowe do ładunku

Uchwyty podłogowe do ładunku

Uchwyty podłogowe do przyczep mogą być stosowane z powodzeniem w naczepach, samochodach ciężarowych, czy zwykłych przyczepach samochodowych. Tego typu uchwyty służą do mocowania przewożonego towaru. Powinny być zatem wykonane z najwyższej jakości stali, oraz ocynkowane np. galwanicznie.

Cynkowanie uchwytów podłogowych

uchwyt podłogowy ocynkowanyByć może kiedyś nie było to zbyt powszechne zjawisko, nie cynkowano uchwytów. Miały być jedynie mocne, aby mogły utrzymać przewożony towar na miejscu pierwotnym (czyli tam, gdzie go złożono przed podróżą). Jak wiadomo, w transporcie towar jest szczególnie narażony na przesuwanie. Szczególnie ciężki towar. Nie ma co liczyć na to, że skoro jest ciężki, to nie trzeba go mocować. Nic bardziej mylnego. Taki towar może być bardzo niebezpieczny, jeśli pod wpływem jazdy sam zacznie się przesuwać. Właśnie dlatego najczęściej stosuje się uchwyt podłogowy ocynkowany, aby był on odporny na wszelkie warunki w czasie transportu. Zarówno te atmosferyczne, jak i np. mechaniczne wstrząsy w trakcie jazdy. Uchwyty podłogowe mocuje się w różnego typu pojazdach. Mogą to być jedynie przyczepy, ale może to być np. ciężarówka z naczepą zdolną przewozić różnego rodzaju towary. Takie uchwyty są bardzo wygodne, ponieważ można szybko i praktycznie samemu unieruchomić naprawdę ciężki towar. Poza tym ich cena to zaledwie kilkanaście złotych ale już za te najlepszej jakości. Słabsze uchwyty mogą kosztować zaledwie kilka złotych. Warto więc zakupić ich większą ilość i zamontować w podłodze pojazdu.

Każda ciężarówka z naczepą, zdolna do przewożenia różnego rodzaju towarów, powinna posiadać zamontowane uchwyty i do tego powinna posiadać takie same uchwyty, jako zapasowe, np. w schowku samochodu. W razie uszkodzenia uchwytu pod wpływem ciężaru, zawsze można szybko zamocować nowy.

Close Menu