Uniwersalne stoły do warsztatu

Uniwersalne stoły do warsztatu

 

Do pracy w warsztacie nadawała się praktycznie każda płaska powierzchnia, aczkolwiek szybko można było zauważyć, że stoły nieprzystosowane do takowej szybko zużywały się i uszkadzały. Zwłaszcza podczas pracy narzędziami mogło dojść do uszkodzenia powierzchni roboczej, dlatego znacznie wygodniejszą opcją były warsztatowe stoły, przystosowane do każdego rodzaju pracy.

Stół do warsztatu naprawczego

stoły warsztatoweOdporność była tylko jedną z wielu cech, wymaganych od przestrzeni roboczej w jakimkolwiek warsztacie. Nowoczesne stoły warsztatowe posiadały więc bardzo wygodne podświetlenie, obejmujące całą przestrzeń roboczą w taki sposób, by nawet bez zewnętrznego oświetlenia możliwa była dokładna obróbka czy naprawa, a jednocześnie nierażące w oczy. Oświetlenie takie było na ogół wyposażone w żarówki, zapewniające zimne światło, znacznie ułatwiające skupianie się na wykonywanych czynnościach. Stoły takie były również bardzo wygodne, gdyż umożliwiały błyskawiczny i łatwy montaż narzędzi stacjonarnych, a niektóre posiadały nawet specjalne mocowania, do których owe narzędzia można było przytwierdzić. Również szuflady, podzielone na segmenty o różnej wielkości, były bardzo dużym ułatwieniem, pomagając w posortowaniu narzędzi i niewielkich elementów, potrzebnych podczas pracy. Powierzchnia robocza takiego stołu była na ogół pomalowana w dość jaskrawy kolor, który umożliwiał znalezienie na niej najdrobniejszych elementów bez przeszkód.

Była również dość odporna, zużywając się w nieznacznym stopniu, nawet w przypadku intensywnego wykorzystywania podczas pracy z narzędziami elektrycznymi. Stoły takie były ogromnym ułatwieniem w niemal każdej pracy warsztatowej, dlatego były częstym widokiem w większości profesjonalnych zakładów naprawczych i obróbczych.

 

Close Menu