Utwardzenie podjazdu za pomocą kratki

Utwardzenie podjazdu za pomocą kratki

W przypadku domów jednorodzinnych duże znaczenie ma nie tylko wygląd domu, ale też całe jego otoczenie. To trawnik przed domem i odpowiednio dobrana brama stają się wizytówką domu. Zazwyczaj prze budynkiem znajduje się podjazd, ścieżka prowadząca do drzwi wejściowych oraz trawnik. Ja postanowiła, zastosować zupełnie nietypowe rozwiązanie, w którym nie ma miejsca na widocznie wyznaczone oddzielne ścieżki.

Kratka zabezpieczy podjazd

kratka podjazdowaUwielbiam zieleń. Natura jest dla mnie, jak dla większości ilości osób, ucieczką od codziennych wyzwań. Przebywając na łonie natury mogę się w pełni relaksować. Sam widok zieleni mocno uspokaja. Moje zamiłowanie do natury przejawia się wielu aspektach, między innymi w tym, że postanowiłam zastosować bardzo nietypowe rozwiązanie przed moim domem. To, jak prezentuje się otoczenie domu, staje się naszą wizytówką. Warto jest więc mocno dbać o trawnik i rośliny przed domem. Zaraz obok budynku mieszkalne mieści się u nas garaż. Początkowo mieliśmy więc w standardowy sposób wybrukować podjazd i wyłożyć kamieniami ścieżkę prowadzącą do drzwi wejściowych. Ostatecznie, jednak, zmieniłam zdanie, kiedy zobaczyłam, jak sprawdza się kratka podjazdowa, którą umieszcza się w ziemi. Taka kratka podjazdowa wykonana jest z bardzo mocnego, odpornego na duże ciężary materiału. Zapobiega ona odkształcaniu się terenu oraz, co było moim wielkim odkryciem, niszczeniu się trawnika. I to był właśnie mój pomysł. Jeden wielki trawnik przed domem, na którym na piierwszy rzut oka nie ma chodnika. 

Wygląd domu jednorodzinnego jest ważny w odbiorze, jednak kluczowe staje się jego otoczenie. Nawet najpiękniejszy budynek, umiejscowiony w zaniedbanym otoczeniu, staje się mało atrakcyjny. Ja postanowiłam przed swoim domem umieścić tylko i wyłącznie trawnik. Na podjeździe do garażu umiejscowiłam niewidoczną na pierwszy rzut oka kratkę. 

Close Menu