Węgiel czy energia wiatrowa?

Węgiel czy energia wiatrowa?

W ostatnich latach, na wielu seminariach i konferencjach naukowych, rozmawiano o alernatywnych źródłach energii. Ogólnie rzecz biorąc, wiemy, że za kilkaset lat, surowce naturalne pochodzące z wnętrza naszej planety – przestaną istnieć.

Dobry ekogroszek jest kaloryczny

ekogroszekSposobem, aby zapobiec katastrofie i nie zostać bez prądu, jest zastosowanie metod oszczędzania. Kupując dobry ekogroszek zapakowany w worki mamy pewność, że będzie on kaloryczny i wydajny, ale wkrótce i on może się skończyć. W Niemczech, nad morzem, powstały wiatraki, które przechwycą energię wiatrową. Cena budowy takiego wiatraka jest bardzo duża, ale oddziaływanie na środowisko niemalże zerowe. Jedyne co, to ekolodzy zajmujący się ptakami robili pewne demonstracje. Im większy wiatr, tym większa ilość energii elektrycznej, jednak, jeżeli wiatr wieje powyżej określonej prędkości – wiatrak się zatrzymuje w celu uniknięcia uszkodzenia skrzydeł. Coraz więcej prywatnych domów buduje na swojej działce wiatraki, które przechwycą energię wiatrową, ale tylko dlatego, żeby zaoszczędzić na prądzie. Ekogroszek nadal jest najbardziej popularnym materiałem, który paląc się ogrzewa mieszkanie. Kiedyś to wszystko się skończy. Świat powinien się zabrać za budowę na masową skalę elektrowni atomowych i wodnych. Warto zapoznać się z sytuacją panującą na Śląsku – być może tam nie długo nie będzie miejsc pracy, ponieważ kopalnie węgla kamiennego będą zamknięte.

Myślę, że górnicy powinni być jak najszybciej przekwalifikowani, aby uniknąć bezrobocia. Już dziś coraz mniej młodych ludzi wybiera się do szkół górniczych. Teraz idą na studia na kierunek „odnawialne źródła energii”.

Close Menu