Wybieramy firany do naszego salonu

Wybieramy firany do naszego salonu

Wybierając firany do salonu musimy mieć na uwadze, że inne wzory i tkaniny sprawdzą się wówczas, gdy firany mają osłaniać pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, a inne gdy tkanina będzie pełnić tylko rolę dekoracyjną. Najważniejsze, jest jednak to, by wybrany wzór pasował do całego pomieszczenia. 

Firany do salonów dodadzą wnętrzu charakteru 

firana do salonuNic nie jest lepszą wizytówką pięknego i schludnego domu niż perfekcyjny salon.  Gdy chcemy, aby firana do salonu dobrze osłaniała  jego wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz i promieniami słońca, warto wówczas wybrać tkaniny uszyte z gęstych splotów. Idealne będą tkaniny żakardowe z dodatkowymi haftami i aplikacjami lub modne firany satynowe w ciemniejszym kolorze. Gdy zaś będziemy chcieli, by nasza firanka była połączona z roletami, śmiało możemy sobie pozwolić na dużo większą dowolność i wziąć pod uwagę także delikatne, zwiewne tkaniny jak woale, tiule, czy jasna organtyna. Musimy również pamiętać, że firana do salonu nie może przytłaczać jego wnętrza. Z tego też powodu długie i ciężkie tkaniny najlepiej zarezerwować do dużych i przestronnych pomieszczeń. Aranżacje minimalistyczne warto udekorować firanami z tiulu lub woalu. Warto pamiętać, by do bogato zdobionych salonów idealnie będą pasować gładkie, wolno wiszące firany. Fantazyjne upięcia i wiele wzorów na tkaninie warto zarezerwować do salonu, w którym to okno będzie centralnym punktem dekoracyjnym. Wybierając kolor i wzór firany do salonu, możemy znaleźć sposób na połączenie wzorów w całym pomieszczeniu tak, aby uzyskać bogaty i wielowarstwowy efekt.

Wytworna firana do salonu przyciąga uwagę i rozbudza wyobraźnię. Eksponując deseń firan do salonu jako elementu centralnego w naszym domu, uzyskamy decydujący akcent dekoracyjny i stworzymy unikalną dekorację okien, której wszyscy będą nam zazdrościć.

Close Menu