Wyjazd motywacyjny jako nagroda

Wyjazd motywacyjny jako nagroda

  • Post Author:
  • Post Category:Usługi

Od kilku lat pracuję w firmie, która zajmuje się organizacją wyjazdów motywacyjnych. Muszę przyznać, że z moich obserwacji jest to coraz bardziej powszechna branża. Z chwili na chwilę istnieje coraz więcej firm, które proponują podobne usługi do naszych. Mimo wszystko dla nas przede wszystkim zależy na tym, aby każdy klient był zadowolony.

Dlaczego coraz bardziej popularne są wyjazdy motywacyjne?

incentive wyjazdy motywacyjneJeszcze dziesięć lat temu nie istniało coś takiego jak incentive wyjazdy motywacyjne. Jest to jeden z najbardziej popularnych metod, żeby w jakiś sposób zmotywować swoich pracowników do wysiłku, pracy, aby starali się bardziej niż zwykle, żeby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Wyjazdy motywacyjne mają za zadanie nagradzać pracowników za efektywną pracę oraz za byciem najlepszym. Według mnie wyjazdy motywacyjne są naprawdę ciekawym zjawiskiem zarówno dla pracowników jak i pracodawcy. Pracownik zyska na tym, że dostaje możliwość zwiedzenia nowego miejsca, odpoczynku, poznania innej kultury, a czasami nawet i odbywa szkolenia za granicą. Wyjazdy motywacyjne zawierają zazwyczaj różne atrakcje, na przykład wyjście na strzelnicę, rejs statkiem lub strzelanie z łuku. To naprawdę ciekawe wydarzenia, dzięki którym każdy pracownik będzie chciał otrzymać taką nagrodę. Natomiast pracodawcy daje to, to że wszyscy pracownicy są zachęcani, motywowani do walki, żeby wygrać. Ceny tego typu wyjazdów są różne. Kwota jest zależna od wielu czynników.

Moim zdaniem tego typu wyjazdy motywacyjne są bardzo dobrym rozwiązaniem. Niezależnie czy to ze strony pracowników czy szefa, ponieważ każda ze stron posiada jakieś korzyści z tego wydarzenia. Ponadto pozwala niekiedy doświadczyć takich przeżyć, na które w życiu prywatnym raczej byśmy się nie zdecydowali. Myślę, że naprawdę jest o co walczyć.