Zabezpieczanie towarów pianką

Zabezpieczanie towarów pianką

Dobre zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniami to podstawa transportu. Profile z pianki ochronnej idealnie nadadzą się do zakończeń przedmiotów, chroniąc je przed potłuczeniem. Elastyczne wersje pianek zabezpieczają też brzegi ostrych regałów i niebezpiecznie wystających elementów. Każda firma powinna ich używać – są bardzo przydatne i do tego tanie.

Bezpieczne pakowanie produktów pianką

ochronny profil z pianki polietylenowejPianka polietylenowa to tworzywo bardzo elastyczne i lekkie. Charakteryzuje się ekologicznością, ponieważ ulega recyklingowi i z łatwością można używać jej wielokrotnie. Pianka jest materiałem wręcz idealnym – ma bardzo mało wad. Jest bezzapachowa, nie przepuszcza temperatury i zapobiega osadzaniu się wilgoci. Firmy budownicze często wykorzystują w pełni jej potencjał, ponieważ jest też świetnym izolatorem hałasu. Oprócz tego ma jeszcze wiele zastosowań w różnych sektorach. Ochronny profil z pianki polietylenowej jest wykorzystywany w szeroko pojętym transporcie. Takie piankowe zakończenia świetnie zabezpieczają brzegi i narożniki paczek i materiałów wymagających ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi (np. przedmioty wykonane z bardzo delikatnych materiałów, jak porcelana, szkło czy urządzenia rtv). Opakowania na towar może być też w całości wykonany z pianki polietylenowej – to gwarantuje stu procentowe bezpieczeństwo. Dostępność profili to zazwyczaj opcja w kształcie litery „L” lub „U”.

Profile z pianki są tanią propozycją i w ofertach hurtowych kosztują mniej, niż złotówka za sztukę. Jest to też najskuteczniejszy sposób. Firmy bardzo często korzystają ich także w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko uderzenia o wystające krawędzie maszyn – takie profile z pianek mają ostrzegawcze kolory pasków wzajemnie się przeplatających – żółty i czarny.

Close Menu