Zbiornik na gaz dostałem gratis

Zbiornik na gaz dostałem gratis

Kiedy budowałem swój dom to zastanawiałem się nad wyborem paliwa, którym będę go ogrzewał. Piec centralny zamontowałem z myślą o ogrzewaniu gazowym. Ogrzewanie podłogowe też mnie poniekąd do tego wyboru zmusiło. Jako, że nie wyobrażałem sobie palenia w piecu węglem to postawiłem na gaz lpg. Potrzebowałem jedynie zbiornika i dostawcy tego paliwa.

Zamawiając gaz wynegocjowałem dzierżawę zbiornika

zbiornik na gaz zachodniopomorskieKiedy nie ma możliwości podpięcia się pod gaz ziemny trzeba poradzić sobie jakość w inny sposób. Rozwiązania są praktycznie dwa. Można kupić bardzo drogi piec z odpowiednimi systemami i korzystać z ogrzewania za pomocą standardowych butli z gazem. Wówczas butlę z gazem podłącza się do pieca i przez dwa tygodnie można korzystać z takiego ekonomicznego ogrzewania. Można również zdecydować się na gaz ziemny dostarczany bezpośrednio do umiejscowionego na podwórku zbiornika. Taki zbiornik można kupić we własnym zakresie, ale potem nie będzie co z nim zrobić. Ja załatwiłem to inaczej. Podpisałem umowę na dostawę gazu z jedną firmą i w ramach tej współpracy otrzymałem od nich zbiornik na gaz Zachodniopomorskie, który nawet mi zamontowano. Zapłaciłem jedynie za montaż zbiornika i podpięcie go do domowego pieca. To jakby naturalne. Natomiast sam zbiornik otrzymałem w darmową dzierżawę na okres dziesięciu lat. I na tyle właśnie podpisałem umowy na dostawy gazu. Teraz nie muszę się już zupełnie o nic martwić.

Samodzielne kupienie zbiornika właściwie nie wchodzi w rachubę, bo koszt ten sprawiłby, że trzeba by się zastanowić nad sensem ogrzewania gazowego. Ja dostałem zbiornik w dzierżawę do zamówionych dostaw gazu. W ten sposób można ominąć konieczność inwestowania własnych środków w postawienie obok domu odpowiedniej wielkości zbiornika. Darmowa dzierżawa to jednak spora oszczędność.

Close Menu