Zbiorniki mobilne na olej napędowy

Zbiorniki mobilne na olej napędowy

Olej napędowy to jedno z najważniejszych paliw na polskim rynku. Przed każdą stacją benzynową stoi ważne zadanie dotyczące logistyki. Olej napędowy trzeba przewozić w zbiornikach mobilnych, które cechują się odpowiednim poziomem bezpieczeństwa. Właśnie dlatego cysterny mają specjalne zabezpieczenia, nawet przed tym, żeby się przewrócić. Chodzi o bezpieczeństwo kierowcy i danej okolicy.

Bezpieczne zbiorniki na olej napędowy

mobilne zbiorniki na olej napędowyZbiorniki muszą być bezpieczne i chyba każdy się z tym zgodzi. Trzeba pamiętać o tym, aby zbiornik był dobrze przygotowany do długiej drogi. Pojemność musi być spora, ponieważ mobilne zbiorniki na olej napędowy jeżdżą w długie trasy. Musi więc być to opłacalne. Zaczep do ciągnika siodłowego powinien być mocny, z wytrzymałością do co najmniej osiemdziesięciu ton. Oczywiście w zbiorniku zmieści się mniej oleju napędowego, ale trzeba wykluczyć ryzyka odczepienia się podczas nagłego przyśpieszania lub hamowania. W zbiornikach często jest mechanizm przeciwwagi, który działa w połączeniu z żyroskopem. W ten sposób nie ma niebezpieczeństwa, że zbiornik się przewróci na lekkich nierównościach. Ściany każdego zbiornika są pokryte warstwą sylikonu oraz kauczuku, aby nie było mowy o żadnych nieszczelnościach. Co jakiś czas wypuszczane są opary, aby ich nagromadzenie wewnątrz nie osiągnęło zbyt wysokiego poziomu. To bardzo istotna kwestia.

Stosowanie takich zbiorników wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ale jest to najlepszy z możliwych sposobów do transportu paliw płynnych. Olej napędowy w takich zbiornikach jest bezpieczny. Nie ma ryzyka usterki sprzętu do przewożenia, dlatego prawidłowo jeżdżący kierowca na pewno dowiezie wszystko do celu. Zbiorniki są często kontrolowane przez specjalistów do spraw bezpieczeństwa.

Close Menu